CSE: WBIO
Last: 0.04
Change: 0.00
Vol: 0

Rada naukowa

Waldemar Priebe, Prof.

Założyciel, Przewodniczący Rady Naukowej

Prof Waldemar Priebe jest światowej sławy chemikiem medycznym i przedsiębiorcą. Obecnie piastuje stanowisko profesora chemii medycznej na Wydziale Terapii Doświadczalnych w MD Anderson Cancer Center, Houston, Teksas.

Prof Priebe jest wynalazcą ponad 50 patentów, autorem ponad 200 publikacji naukowych i odkrywcą pięciu leków, które osiągnęły stadium badań klinicznych na ludziach. Jest założycielem sześciu firm farmaceutycznych, z których trzy notowane są na giełdzie Nasdaq. Prace Prof. Priebe stanowią kluczowy element w procesie rozwoju wielu leków w fazie przedklinicznej i klinicznej.

Warto odnotować, że Prof. Priebe był jednym z naukowców-założycieli Reata Pharmaceuticals, Spółki notowanej na giełdzie Nasdaq, która osiągnęła wartość 3 miliardów dolarów.

Dowiedz się więcej [+]

John Walling,

Członek Rady Naukowej

Dr Walling ma ponad 30-letnie doświadczenie w obszarze CMC (Chemistry, Manufacturing, Controls) w branży farmaceutycznej.

Zanim dołączył do Salarius, był Wiceprezesem ds. Jakości Operacji w Reata Pharmaceuticals, gdzie przez ponad 10 lat odpowiadał za organizację obszarów CMC i jakości. Wcześniej w swojej karierze obejmował coraz bardziej odpowiedzialne stanowiska w Abbott Laboratories, Cambrex i ILEX Oncology.

Ma stopień doktora chemii organicznej - jego główny obszar zainteresowań to synteza produktów naturalnych. Obecnie zaangażowany w niepełnym wymiarze godzin jako Wiceprezes ds. CMC w Salarius Pharmaceuticals oraz Dyrektor ds. Operacji w Barricade Therapeutics - nowo rozwijających się firmach farmaceutycznych w Teksasie. John i jego żona Brenda prowadzą małą hodowlę bydła w zachodnio-środkowym Teksasie.

Dowiedz się więcej [+]

Subskrybuj nasz Newsletter