Marek Sipowicz, dr n. med.
Dyrektor Medyczny
Doktor medycyny z ponad 20-letnim doświadczeniem w prowadzeniu badań klinicznych w takich dziedzinach jak onkologia (hematologia i guzy lite), neuropsychiatria, cukrzyca i medycyna sercowo-naczyniowa. Specjalista ginekolog wykształcony w Polsce, z ukończony stażem podoktorskim w Narodowym Instytucie Raka w Bethesda, w USA.
Wyjątkowo ceniony specjalista w branży farmaceutycznej. Podczas swojej kariery odpowiedzialny za uruchamianie i zarządzanie globalnymi badaniami klinicznymi fazy I-IV, w tym badaniami nad śmiertelnością na dużej populacji chorych; przez ponad 20 lat na stanowiskach dyrektorskich w Servier, międzynarodowej firmie farmaceutycznej, pełniąc funkcję Dyrektora ds. operacji klinicznych (w onkologii) we Francji oraz Dyrektora ds. badań klinicznych w Australii.
Katarzyna Suchoszek, dr n. biol.
DYREKTOR DS. OPERACYJNYCH
Biotechnolożka, biochemiczka i menedżerka z 18-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami rozwojowymi nowych produktów z segmentu OTC i wdrażaniu innowacyjnych technologii w obszarze produkcyjnym, w tym współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Posiada doświadczenie w zarządzaniu pionami Badań i Rozwoju, Kontroli Jakości i Zapewnienia Jakości. Przez wiele lat była członkiem zarządu dużej firmy produkcyjnej z branży spożywczo-farmaceutycznej oraz wiceprezesem i prezesem stowarzyszenia Krajowa Rada Suplementów i Odżywek, z ramienia którego odpowiedzialna była m.in. za kontakty z organami regulatorowymi na poziomie krajowym jak i unijnym oraz wdrożenie pierwszej w Polsce i Europie autoregulacji w zakresie reklamy suplementów diety.
Magdalena Piekoś, mgr inż.
Kierownik ds. Zapewnienia Jakości
Inżynier Technologii Chemicznej z ponad 15 letnim doświadczeniem w przemyśle farmaceutycznym w obszarach: zapewnienia jakości, badań i rozwoju, produkcji oraz technologii pełniąc funkcję m.in. Dyrektora ds. Rozwoju i Technologii, Managera Produkcji czy Inżyniera ds. Zapewnienia Jakości. Posiada duże doświadczenie w wytwarzaniu produktów leczniczych oraz suplementów diety, w postaci stałych form produktów, w tym w transferze technologii i walidacji procesowej leków generycznych. Brała udział we wdrażaniu i transferze nowych technologii - od pomysłu po finalizacje projektu, produktów leczniczych OTC oraz wyrobów medycznych, również w projektach finansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Uczestniczyła w rozwijaniu systemów zarządzania jakością w oparciu o standardy: GMP, GHP oraz wytyczne określone w systemie HACCP i normach: ISO 9001, 13485 i 22000. Posiada Certyfikaty Zarządzania Projektami: PRINCE2® Practitioner i IPMA oraz Zarządzania Ryzykiem - Management of Risk Foundation i Zarządzania Zmianą - Change Management Foundation. Naukowo jest zainteresowana kwestiami zarządzania jakością oraz strategiami ich wdrażania.
Angelika Kaczyńska, dr n. biol.
KIEROWNIK PROJEKTU
Kierownik Projektu
Wykwalifikowany biotechnolog z wieloletnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami badawczymi w obszarze R&D. Od 2018 roku związana z WPD Pharmaceuticals, gdzie pełni funkcję Kierownika Projektu. Posiada bogate doświadczenie w kierowaniu zespołami oraz koordynowaniu prac badawczych. Ukończyła
z wyróżnieniem studia podyplomowe: Akademia Kompetencji Menedżera na Akademii Leona Koźmińskiego.
Autorka wielu publikacji naukowych, doniesień konferencyjnych oraz zgłoszeń patentowych. Laureatka nagród za osiągnięcia naukowe, w tym nagrody InnoDoktorant, Kształcimy Najlepszych, nagrody im. Jerzego Masłowskiego, Gullapalli Young Investigator Award
i stypendium współfinansowanego przez UNESCO.
.
Marcin Mielecki, dr n. biol.
Specjalista ds. laboratorium
Biochemik, specjalista w zakresie białek i związków bioaktywnych. Wykwalifikowany badacz w zakresie biosyntezy białek rekombinowanych w prokariotycznych i eukariotycznych systemach ekspresyjnych, ich oczyszczania oraz charakterystyki strukturalnej i funkcjonalnej. Doświadczony w profilowaniu bioaktywności związków małocząsteczkowych za pomocą testów enzymatycznych i komórkowych w celu identyfikacji ich mechanizmów działania. Praktyk w zakresie klasycznej bioinformatyki strukturalnej i wnioskowania na podstawie obliczeń molekularnych. Zaangażowany w rozwój białkowych elektrochemicznych bioczujników opartych na rozpoznawaniu molekularnym w celu poszukiwania ligandów małocząsteczkowych.
Radosław Borowski, mgr
Specjalista ds. laboratorium
Biotechnolog z doświadczeniem w obszarze biochemii i biologii białek. Ma praktykę w zakresie ekspresji i oczyszczania białek, biologii strukturalnej oraz metod biofizycznych i bioinformatycznych. Stypendysta programu Marii Skłodowskiej-Curie dla młodych naukowców realizowanego w Instytucie Fizyki Chemicznej „Rocasolano” CSIC w Madrycie.
Beata Pająk, dr hab. n. med. inż.
Dyrektor naukowy
Biotechnolożka z doświadczeniem w obszarze biologii medycznej, zagadnień z zakresu onkologii, wirusologii, patofizjologii chorób neurodegeneracyjnych i fizjologii mięśni szkieletowych.
Ekspertka w zakresie tematyki szlaków sygnałowych, mechanizmów programowanej śmierci komórek, chemo- i immuno-oporności komórek nowotworowych. Kierowniczka i członkini zespołu w projektach badawczych i badawczo-rozwojowych.
Autorka i współautorka publikacji i doniesień konferencyjnych. Laureatka m.in. Stypendium habilitacyjnego L’Oreal UNESCO “Dla Kobiet i Nauki”, Stypendium tygodnika Polityka “Zostańcie z nami”, Stypendium MNiSW dla młodych i wybitnych naukowców, I Nagrody Fundacji Hasco-Lek za najlepszą rozprawę doktorską oraz wyróżnienie firmy Gedeon Richter “Z pasją ku przyszłości”.